Muğla Dalaman Havalimanı İç Hatlar Ofisi Araç Kiralama

Muğla Dalaman Havalimanı İç Hatlar Ofisi Araç Kiralama

Muğla / Dalaman Havalimanı Araç Kiralama

Bodrum, Dalaman, Fethiye, Marmaris ve Datça gibi popüler tatil beldelerini içinde bulunduran yapan Muğla, her yıl özellikle yaz sezonunda hem yurt içi hem de yurt dışından gelen turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Dalaman Havalimanı, özellikle turizm sezonunda oluşan yoğunluğu azaltmak amacıyla Milas Bodrum Havalimanı ile birlikte bölgede hizmet veren iki uluslararası havalimanından biridir.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Fethiye'ye 50 km, Göcek'e 24 km ve Marmaris'e 89 km uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı araç kiralama seçenekleri açısından oldukça zengindir. Günün 24 saati ulaşıma açık olan havalimanında araç kiralanması halinde tatil beldelerine kolayca ulaşım sağlamak ve şehrin farklı noktalarındaki tarihi ve doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak mümkündür. Farklı yolcu ihtiyaçları için özel olarak belirlenen Dalaman Havalimanı rent a car hizmetlerinden yararlanmak isteyenler araçlarını daha havalimanından çıkmadan teslim alarak, konaklayacakları bölgeye kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Dalaman Havalimanı Özellikleri

1989 yılında havalimanı olarak hizmet vermeye başlayan Dalaman Havalimanı, içinde bulunan mağaza ve kurumlar sayesinde küçük bir şehir gibidir. 2400 çalışanın bulunduğu havalimanı, özellikle yurt dışından gelen turistlerin sayısının arttığı ve turizm sezonunun açıldığı yaz dönemlerinde uçuş sayısını arttırmaktadır. Bankalar, sağlık birimleri ve içinde bulunan birçok mağaza sayesinde yolcular acil ihtiyaçlarını havalimanı içinde gidererek zaman kazanmaktadır. Dalaman Havalimanı kiralık araba hizmetleri de günün 24 saati faaliyet göstererek günün her saati bölgeye gelen insanların ulaşımlarını kolay sağlamalarını amaçlamaktadır.

Dalaman Havalimanı Seyahat Rotaları

Yıl boyu süren düzenli uçuşların yanı sıra sezonluk olarak da birçok uçuşun yapıldığı bir havalimanı olan Dalaman Havalimanı, çok sayıda hava yolu şirketinin uçuş rotalarını için tercih ettiği bir noktadır. Genellikle nisan aylarının sonunda sayısı artmaya başlayarak yaz sezonunda sayı olarak en üst seviyeye çıkan sezonluk uçuşlar sayesinde Dalaman Havalimanı her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. 2017 yılında yurt içinden 1 milyon 400 bin, yurt dışından ise 2 milyon 200 bin turisti karşılayan Dalaman Havalimanı, şehir merkezine yakın olması sebebiyle de birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca Didim, Göcek gibi beldelerde tatil planlayan kişiler de Dalaman araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak varış noktalarına en konforlu şekilde ulaşabilirler. Muğla'da bulunan doğal güzellikler ve eşsiz koyların tadına varmak için seyahat planı yapan kişiler, havalimanındaki Dalaman rent a car seçeneklerini değerlendirerek daha özgür hareket etmenin tadına varabilirler. Bölgede bulunan binlerce yıllık tarihi eserler ve antik kalıntılara tanıklık ederek tatillerine kültürel bir dokunuş da kazandırabilirler.