İzmir Alsancak Araç Kiralama

İzmir Alsancak Araç Kiralama

İzmir Araç Kiralama

Ege'nin incisi İzmir, denizi, doğası, turistik ve tarihi yerleri ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri oluyor. Kara yolu, demir yolu ya da hava yolu ile Türkiye'nin her noktasından kolaylıkla ulaşılabilen İzmir, her mevsim farklı güzellikler barındırıyor. Şehre ortalama 1 saat uzaklıkta bulunan İzmir Adnan Menderes Havaalanı hem yurt içi hem de yurt dışından gelen ziyaretçilere ulaşım kolaylığı sağlıyor. Üstelik İzmir araç kiralama hizmetleri ile havaalanından dilediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz.  

İzmir Hakkında 

Tarihi dokuyu doğal güzellikler ile bir araya getiren İzmir, pırıl pırıl denizi, yemyeşil parkları ve turistik değerleri ile her zaman ilgi odağı oluyor. Şehrin kalbindeki Alsancak, Konak ve Kemeraltı yılın her anı hareketli sokaklar ve caddeleri ile öne çıkıyor. Kordon, keyifli bir yürüyüş ya da bisiklet gezintisi yapmak isteyenlere kucak açıyor. Şehir içi ulaşım seçeneklerinin çeşitliliği sayesinde kentin her köşesine rahatlıkla gidilebiliyor. Belediye otobüsü, minibüs, metro, vapur, feribot, tramvay ve izban ile birçok noktaya kısa sürede ulaşılabiliyor. Ayrıca toplu taşıma dışında İzmir rent a car alternatifleri ile de esnekliğinizi artırabilirsiniz. 

Tarihi ve Turistik Yerler

Plajları ve masmavi denizi ile yaz turizminde büyük öneme sahip olan şehir, tarihi yerleri ile de dikkat çekiyor. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirde, 1901 yılından beri ayakta olan ve Konak Meydanı'nın simgesi haline gelen saat kulesi, Agora antik kenti, Pasaport İskelesi, Konak Yalı Camisi, Asansör ilk akla gelen tarihi yapılar arasında yer alıyor. Kurtuluş Savaşı döneminin izlerini taşıyan Hükümet Konağı, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Müzesi misafirlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor. Ayrıca şehre birkaç saat mesafede bulunan Efes Antik Kenti, Meryem Ana ve Şirince de görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.  

Şehir merkezinin hareketli caddeleri civarda yer alan bir çok sessiz belde ile birleşiyor. Urla, Seferihisar, Foça gibi birçok tatil beldesi, hem denizi ve güneşi hem de huzuru ile yılın yorgunluğunu atmanızı sağlıyor. Alaçatı, Çeşme, Dikili ve Mordoğan ise plajları ile beğeni topluyor. Şehrin ulaşım imkanları yanında İzmir araba kiralama seçenekleri sayesinde civarda yer alan birçok tatil beldesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

İzmir'in Lezzetleri

İzmir, Ege mutfağının en güzel temsilcileri arasında yer alıyor. Zeytin ve zeytin yağı her öğünün vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. İzmir'in kumrusu ve boyozu günün her saatinde lezzetli bir atıştırmalık oluyor. Taze balık ve deniz ürünleri akşam yemeklerinizde masanızını donatıyor. Ayrıca Şirince'nin dar ve şirin sokaklarında çeşit çeşit şaraplardan tadabilir, el yapımı ürünleri keşfedebilirsiniz.   İzmir, doğal, tarihi değerleri ve turistik yerleri ile her mevsim sayısız misafir ağırlıyor. Kara yolu ve demir yolu dışında hava yolu ile ulaşımın da olması, şehri yurt içi ve yur tdışından gelenler için uğrak noktalardan biri haline getiriyor. Ulaşım yapısı, şehrin her köşesini birleştiriyor. Ayrıca İzmir oto kiralama opsiyonları, ulaşım için esnek ve kolay bir alternatif oluyor. Enterprise, kolay ulaşılabilir ve güvenilir araç kiralama hizmetleri ile şehri keşfetmenize destek oluyor ve tüm taleplerinizi karşılıyor.