İstanbul Kavacık Şehir Ofisi Araç Kiralama

İstanbul Kavacık Şehir Ofisi Araç Kiralama

İstanbul / Kavacık Araç Kiralama

Ailenizle birlikte keyifli, tarihi ve turistik bir gezi yapmak veya profesyonel çalışmalarınızı yürütmek için Kavacık ve çevresini ziyaret etmeyi planlıyorsanız, ulaşımınızı sorunsuzca sağlamak üzere Kavacık araç kiralama seçeneklerinden yararlanmayı seçebilirsiniz. Beykoz'un Metropolü olarak da bilinen Kavacık, İstanbul Anadolu yakasının en önemli iş ve yaşam merkezleri arasında yer alıyor. Köprünün ayağında konumlanmasıyla ticari ve sosyal açılardan büyük bir hareketliliğe sahip Kavacık'da gezinizi ulaşım sorunları yaşamadan keyifle tamamlamak için, araç temin ve teslimlerinde global kalitede hizmet sunan Enterprise'ın Anadolu yakası araç kiralama hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kavacık'ın Tarihi

Beykoz'la özdeşleşmiş olan Kavacık, günümüzde Otağ Tepe, Çubuklu, Kanlıca, Rüzgarlıbahçe ve Çavuşbaşı'nı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne bağlayışıyla kritik bir geçiş noktası olarak kullanılıyor. İstanbul'un fethine tanıklık etmiş olan Kavacık, Osmanlı Dönemi'nden bu yana idari, askeri, siyasi ve sosyal bir merkez işlevi görmüş olup, kasırları, mescitleri, doğal kaynak sularının aktığı çeşmeleri, vakıfları, türbeleri ile Türkiye tarihini yansıtan özel bir konumdadır. Özellikle 1980 yılı sonrası hızlı bir gelişim gösteren Kavacık'ın büyük iş merkezlerini, tarihsel mekanlarını, mesire alanlarını gezmeyi planlıyorsanız, Enterprise'ın Kavacık oto kiralama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.
 

Kavacık Gezisinin Olmazsa Olmaz Durakları Nelerdir?

Sosyal veya ticari amaçlarla Kavacık ve çevresini gezecekseniz, çok sayıda çekici ve ilginç durak sizi bekliyor. Beykoz ilçe merkezine bağlı 19 mahalleden bir tanesi olan Kavacık, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na 36 kilometre uzaklıktadır ve araçla 27 dakikalık bir yolculukla ulaşılabilir konumdadır. Kavacık rent a car alternatifiyle Beykoz-Kavacık istikametinde ilerlerken, ilk durağınız Osmanlı şair ve ressamlarına ilham veren meşhur On Çeşmeler olabilir. Ardından Beykoz Hamamı'nı ziyaret edebilir ya da Kalfa Abraham Paşa tarafından düzenlenen ünlü av partilerine ev sahipliği yapmış olan Beykoz Korusu'nda soluklanabilirsiniz. Bir balıkçı kasabası atmosferini yaşamak istiyorsanız Anadolu Kavağı'nda vakit geçirebilir ya da Kavacık yolu üzerindeki Cam Ocağı'na uğrayıp cam atölyelerine katılabilir; Cam Müzesi'nde fotoğraflar çekebilirsiniz. Kavacık gezinizde kamp yapma düşünceniz de varsa, Riva'ya devam edebilir; ailenizle birlikte bir doğa tatili de yapabilirsiniz. Acıktığınızda Kavacık çok geniş yemek seçenekleriyle sizi ve konuklarınızı ağırlamak üzere hazır bekliyor olacak. Lüks bir akşam yemeği için Lacivert Restaurant'da boğaz manzarası eşliğinde dünya mutfaklarını tadabilir, Köfteci İrfan Steak House'da ızgara alternatiflerini deneyebilir ya da Ziya Şark Sofrası'nda geleneksel Türk Mutfağı lezzetlerinin tadını çıkartabilirsiniz. Eğer bir tatlı severseniz, Kavacık gezinizde meşhur Beylerbeyi Profiterol'a da uğrayabilir ve ailenize bir tatlı ziyafeti çekebilirsiniz. Tüm bu yoğun ve keyifli Kavacık gezi programını ulaşım sorunu olmadan tamamlayabilmek için temiz ve bakımlı araç filosu ve uzman ekipleriyle hizmet sunan Enterprise'ın Kavacık rent a car opsiyonlarını inceleyebilir; hemen teklif alabilirsiniz.