İstanbul Maltepe Şehir Ofisi Araç Kiralama

İstanbul Maltepe Şehir Ofisi Araç Kiralama

İstanbul Anadolu Yakası ilçeleri içinde yer alan Maltepe, Marmara Denizi kıyısında kurulan eski bir yerleşim yeridir. Ulaşım Sabiha Gökçen Havalimanı, demir yolu ve kara yoluyla yapılmaktadır. İlçede iskele vardır ve Kartal, Bostancı gibi vapur iskelelerine de yakındır. Hızlı tren inşaatı tamamlanmak üzeredir. Tarihini ve doğal güzelliklerini keşfetmekten keyif duyacağınız ilçede, Enterprise ile Maltepe araba kiralama yaparak sahil yolundan, şehir içindeki minibüs yolundan veya çevre yolundan her yere kolayca ulaşabilir, konforun tadını çıkarabilirsiniz.  

Köyiçi Beşçeşmeler Meydanı ve Eğlence


Denize sıfır konumda bulunan eski Maltepe, Köyiçi olarak anılır. Köyiçi, ahşap evlerin, tarihi fırın ve çeşmelerin hala yaşadığı nostaljik bir kasaba havasındadır. Günümüzde bu evlerin bazıları restore edilerek mesken olarak kullanılmaktaysa da büyük bir kısmı kafe, bar ve restoran olarak dizayn edilerek işletilmektedir. Maltepe ve çevre ilçelerden yoğun ziyaretçi akınına uğrayan bu bölge, Beşçeşmeler olarak adlandırılır. Pek çok dizi film ve sinema filminin stüdyo olarak kullandığı, eğlence mekanlarının bolca bulunduğu Tarihi Beşçeşmeler Meydanı, gündüz ve gece doludur. Yaşlı ağaçların gölgesi altında kurulan kır kahvesi havasındaki çay bahçeleri, pastahane, simit fırınları, dönerci, hamburgerci, kumpirci, dondurmacı gibi yeme içme yerleri akşam saatlerinden itibaren yoğunlaşan kalabalığı almakta zorlanır. Barlar, restoranlar ve canlı müzik mekanları oldukça hareketli ve doluluk oranları yüksektir. İlçedeki eğlence mekanlarını aileniz ve sevdiklerinizle kolayca gezmek için İstanbul Maltepe araç kiralama yöntemini tercih edebilirsiniz. 

Adalar ve Lezzetli Yemekler Maltepe'de

Maltepe sahil şeridi ise ayrı bir güzelliğe sahiptir. Adalar manzarası karşısında içeceğinizi yudumlayabileceğiniz, huzur bulabileceğiniz, eğlenebileceğiniz değişik konsepte mekan, sahil kesiminde sıraya dizilmiş gibidir. En güzel lezzetleri, dünya mutfağını, Akdeniz, Ege ve Anadolu yemeklerini tadabileceğiniz bu mekanlar arasında, deniz ürünleri ve mezeleriyle hizmet veren şık restoranlar da vardır. Bağdat caddesi mekanlarına oranla daha kolay park imkanı bulabileceğiniz Maltepe araç kiralama yoluyla keyifle gezebileceğiniz bir ilçedir. 


Bizans ve Osmanlı Mirası "Hazine Tepe"
 

Osmanlıların kuruluş döneminde önemli rolü olan bu tarihi ilçede, Maltepe rent a car ihtiyacınızı güvenli ve rahat bir şekilde Enterprise Gülsuyu Maltepe ofisinden veya online olarak yapabilirsiniz. Orhan Gazi dönemine uzanan Dragos Tepesi ve civarındaki eğlence yerlerine uğrayabilirsiniz. Deniz seviyesi 0 olan, ayağınızı atsanız denize girebileceğiniz, yakın zamana kadar tüm İstanbul'dan plajlarına akın edilen, Süreyyapaşa plajıyla meşhur olan Maltepe, gezilmesi gereken yerlerden biridir. Prens Adalarını ve Marmara Denizi kıyısında yeşil ile mavinin buluşmasını seyredebileceğiniz bir sahil turu yapmak için Maltepe oto kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.