İstanbul Maslak Şehir Ofisi Araç Kiralama

İstanbul Maslak Şehir Ofisi Araç Kiralama

İster iş amaçlı ister sosyal veya turistik amaçlı olarak Maslak ve civarını ziyaret edecekseniz, Maslak araç kiralama seçeneklerini gözden geçirmeniz ziyaretinizi keyifli ve sorunsuz kılacaktır. İş ve finans merkezi oluşuyla kamuoyunda "plazalar diyarı" olarak da anılan Maslak?da toplu taşıma alternatifleri kullanmak bölgenin trafik akışı ve beyaz yaka topluluğundan oluşan kalabalık sebebiyle son derece güçtür. Dünya finans merkezleri tarafından yakın markaj altında tutulan ve profesyonel atmosferiyle büyük beğeni alan Maslak ziyaretinizden keyif almak, aktarmalı toplu taşıma stresini yaşamamak için teknoloji ve müşteri odaklı yaklaşımıyla dünyanın 1 numaralı araç kiralama şirketi Enterprise'ın Maslak rent a car seçeneklerini gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Maslak Tarihi'ne Bakış


İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı kalabalık ve çok hareketli bir mahallesi olan Maslak, 1930 yılına dek Beyoğlu'na, 1930-1954 arasında Sarıyer'e, 1954'den itibaren ise Şişli'ye bağlanmıştır. Yakın zamanda yeniden Sarıyer'e bağlanan Maslak, lokasyon olarak Beşiktaş, Sarıyer ve Şişli ile komşudur. 19.yüzyıla dek, talim alanı ve avlanma bölgesi olarak kullanılmış olup, 19. yüzyıl itibarıyla bölgede ilk kalıcı yerleşimler görülmeye başlanmıştır. Yerleşimlerle birlikte Maslak'da Abraham Çiftliği, Maslak Kasırları gibi tarihsel yapılar inşa edilmiştir. Günümüzde İstanbul'un finans ve iş merkezi olarak tanınmakta olup, eski tarihsel yapılar ile global finans şirketlerinin İstanbul merkezlerinin modern yüzünü bünyesinde taşımaktadır. Eskiyi yeniyle harmanlamadaki başarısıyla, Maslak havasını solumak ve keyifli bir ziyaret yapmak için 90.000'i aşan profesyonel kadrosuyla sektörünün öncüsü Enterprise'ın Maslak oto kiralama hizmetlerini şimdi inceleyebilirsiniz.

Maslak'da Gezi ve Lezzet Durakları Nelerdir?

Dev plazalarıyla İstanbul iş dünyasının kalbi konumundaki Maslak, Atatürk Havalimanı'na 30 kilometre uzaklıktadır ve araçla yarım saatlik ulaşım mesafesindedir. Maslak oto kiralama tercihiyle, İstanbul Teknik Üniversitesinin merkez kampüsünü gezebilir, Harp Akademileri'ne uğrayabilir veya İstanbul Atlı Spor Kulübünde keyifli saatler geçirebilirsiniz. Sultan Abdülaziz Dönemi'nde inşa edilmiş olan tarihi Maslak Kasırları'nı görmek isterseniz, müze haline getirilen Kasr-ı Hümayun'u gezebilir; Limonluk ve Çadır Köşkü'nü incelerken dinlenme alanlarında ve kafeteryalarında kahve molası verebilirsiniz. Çağdaş sanata ilginiz varsa Maslak gezinize Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi'ni ekleyebilir; Jan Fabre, Barbara Kruger, Peter Halley gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz. Maslak'a gelmişken ailenizle birlikte gezmeyi seçtiyseniz Belgrad Ormanı'nda piknik yapabilir veya Emirgan Korusu'nun meşhur çayını manzara eşliğinde tadabilirsiniz. Acıktığınızda Maslak nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan beyaz yakalıların favori uğrak yerlerinden Khan's Moğol Barbecue'de Moğol mutfağının özgün lezzetlerini deneyebilir veya Türkiye'nin ilk ve tek balık-ekmek restoran konsepti olan Dardenia Restaurant'da kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Maslak'ı mekan mekan gezerek Osmanlı Dönemi'nden günümüze kalan bu modern mahalleyi tanımak istiyorsanız, Enterprise'ın Maslak araba kiralama seçeneklerini inceleyebilir; zaman yitirmeden teklif isteyebilirsiniz.