İstanbul Taksim Şehir Ofisi Araç Kiralama

İstanbul Taksim Şehir Ofisi Araç Kiralama

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Taksim Meydanı, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Özellikle Cumhuriyet Anıtı ve çevresi günümüzde hala tören alanı olarak kullanılmaktadır. Yaya trafiğinin çok yoğun olduğu bir bölge olan Taksim, etrafında bulundurduğu eğlence merkezleri, tarihi yapılar, sergi salonları, tiyatrolar, sinemalar sayesinde her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Önemli iş merkezlerini de sınırları içinde bulunduran Taksim, büyük otellere ev sahipliği yapması sebebiyle çeşitli organizasyonlar için de tercih edilen bir konumdadır. Turistik geziler veya iş seyahatleri için bölgeye gelenler Enterprise tarafından verilen Taksim araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirler.

Taksim'de Tarihi Bir Yolculuk

Osmanlı İmparatorluğu döneminde Galata ve Beyoğlu gibi yakın semtlere su dağıtmak için yapılan büyük su deposu bölgeye şu anki ismini vermektedir. Suyun taksim edildiği yer olarak bilinen meydan, geçen yıllar içinde Taksim Meydanı olarak anılmaya başlamıştır. Pietro Canonica adlı İtalyan heykeltıraş tarafından 1928 yılında yapılan Taksim Cumhuriyet Anıtı ise bölgenin meydan işlevi kazanmasında önemli rol oynamıştır. İstanbul?un en eski semtlerinden biri olması sayesinde her köşesinde tarihe tanıklık etmiş yorgun bir yapı görmenin mümkün olduğu Taksim, St. Antuan Katolik Kilisesi, Aya Triada Kilisesi ve Neve Şalom Sinagogu gibi dini yapıları da sınırları içinde bulundurması sebebiyle yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bir bölgedir. Cumhuriyet Anıtı?ndan başlayan Taksim turu İstiklal Caddesi, Galatasaray Lisesi ve Çiçek Pasajı?nın ardından Galata Kulesi?nin eşsiz manzarasıyla sonlandırılabilir. Karaköy, Tophane, Çukurcuma gibi etrafında bulundurduğu eski semtlerin zenginleştirdiği bir bölge olan Taksim'i özgürce gezebilmek ve İstanbul'un kültürel yapısına tanıklık etmek için kişilerin farklı ihtiyaçlarına uygun araç kiralama hizmeti veren Taksim rent a car seçenekleri değerlendirilebilir.

İstanbul Havalimanlarından Taksim'e Ulaşım


Uluslararası güzergahlardan direkt uçuşların yapıldığı iki büyük havalimanını sınırları içinde bulunduran İstanbul, Türkiye'nin yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktası olma özelliğini korumaktadır. İstanbul Avrupa yakasında bulunan Atatürk Havalimanı ile Taksim meydanı arasındaki mesafe 23 km iken, Sabiha Gökçen Havalimanı Taksim Meydanı'na 41 km uzaklıktadır. İstanbul'da bulunan havalimanlarında araç kiralama hizmeti veren Enterprise, güvenli ve teknolojik açıdan donanımlı araçlarıyla İstanbul seyahatinizin daha konforlu geçmesini amaçlamaktadır. Taksim araba kiralama ihtiyaçlarınızda, her bütçeye ve ihtiyaca uygun araç kiralama seçenekleri arasından istediğiniz aracı seçebilir, Taksim'de tarihi bir yolculuğa çıkarak eğlenceli anılarınıza bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.