Trabzon Havalimanı İç Hatlar Ofisi Araç Kiralama

Trabzon Havalimanı İç Hatlar Ofisi Araç Kiralama

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama

Trabzon Havalimanı araç kiralama, bireysel ulaşım konusunda konforlu hizmeti, gelişmiş teknolojilerle güçlendiriyor. Trabzon Havaalanı oto kiralama servislerinden faydalananlar, seyahatlerinde özgür seçimlerinin tadını çıkarıyor. 

Havayoulu Ulaşımı için Modern Donanımlar


1957'de hizmete giren Trabzon Havalimanı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne bağlı olarak sivil statüde hava yolu faaliyetlerini sürdürüyor. 1985'te yenilenen pist, 11/29 doğrultusunda, 2.640 x 45 metre boyutuyla her büyüklükteki uçağın iniş ve kalkışını sağlıyor. Havalimanın 623,5 x 120 metrelik apronuna 14 adet büyük gövdeli uçak, 60 x 133 metrelik apronuna 4 adet küçük gövdeli uçak yanaşabiliyor. Trabzon Havalimanı, iç ve dış hatlarda hem tarifeli, hem de tarifesiz seferler düzenliyor. 23.745 metrekarelik terminal binasına sahip olan havalimanı, 24 saat boyunca hava trafiği için hizmet sunuyor. Havalimanında THY, Pegasus, AnadoluJet, OnurAir, Sunexpress gibi firmalar, tarifeli seferler gerçekleştiriyor.

Çağdaş Terminaller

14.035 metrekarelik alanda kurulu iç hatlar binası, 2.000.000 yolcu kapasitesi ile hizmet veriyor. Bu terminalde 25 check-in kontuarı, 12 bilet satış ofisi, 3 satış standı, 2 cafe bar, 2 büfe, CIP salonu, sağlık merkezi, hediyelik eşya standı, büfe - cafe, restoran, gazete satış standı, kitap satış standıyla emanet eşya bürosu bulunuyor. 9.710 metrekarelik alan üzerine inşa edilen dış hatlar binası ise 1.500.000 yolcu kapasitesi ile hizmet sunuyor. Bu terminalde 9 check-in kontuarı, Duty Free mağazası, bar, büfe - cafe, hudut sağlık merkezi, DHMİ sağlık merkezi, defterdarlık bürosu, turizm danışma ile mescid hizmet veriyor.

Ulaşım Konforunu Artıran Hizmetler


Trabzon'un Ortahisar ilçesinde yer alan havalimanı, şehir merkezine sadece 6 kilometre uzaklıkta bulunurken; şehir içine ulaşım, HAVAŞ, taksi ve kiralık araçlar ile sağlanıyor. HAVAŞ, havalimanı ve şehir merkezi arasında Tanjant Yolu Kiler Market, Yavuz Selim Bulvarı Migros, Orhan Petrol Ofisi ve Beşirli Uzunkum Otel duraklarından yolcu alıyor. Hopa - Ardeşen - Rize güzergahında ise Hopa -  Hopa Ticaret Odası, Arhavi - Arhavi Gösteri Merkezi, Fındıklı - Hayati Aykut Parkı - Ceviz Altı Kafe, Ardeşen - Hacışahinoğlu Petrol, Pazar - Atina Cafe, Çayeli - Şeref Turizm, Rize - Kütüphane, Derepazarı - Altgeçit, İyidere - Belediye ve İyidere Köprü, Of - Askerlik Şubesi karşısından yolcular alınıyor. Tirebolu güzergahında da Tirebolu - Otogar, Görele - Otogar, Çavuşlu - Üst Geçit, Eynesil - Işıklar/Kavşak, Beşikdüzü - Otogar, Vakfikebir - Otogar, Çarşıbaşı -  Bellona Mobilya ve Akçaabat'ta - Ak Camii karşısında yolcu durakları bulunuyor.

Ulaşım için özel araçlarını kullananlar, havalimanının, 385 araçlık otopark hizmetlerinden yararlanabiliyor. Bir diğer ulaşım seçeneğini ise Trabzon Havalimanı araba kiralama hizmetleri oluşturuyor. Her bütçeye uygun seçenekleri ile Trabzon Havalimanı rent a car hizmetleri, kişiye özel ulaşımı konforlu hale getiriyor.


Enterprise ile Rent a Car Hizmetlerinde Kişiye Özel Ayrıcalıklar


Trabzon Havaalanı rent a car hizmetlerinde güvenilir marka Enterprise, müşteri odaklı hizmetler ile kaliteli hizmet anlayışını sürdürüyor. Araç kiralamada cazip ayrıcalıklardan yaralanmak isteyenler, yola Enterprise ile devam ediyor.