Alamo Tarzı Kiralama Artık Türkiye'de!

Alamo Hakkında

1974 Alamo Rent A Car, Florida'da Sınırsız Serbest Kilometre kavramına öncülük ederek dört lokasyon açtı. 1974’ten 2005'e kadar sınırsız yeniliğe öncülük eden Alamo markası 2005’te, sektörün ilk ve tek online check-in sistemini başlattı. 2007’de Alamo, bugün aynı zamanda Enterprise Holdings' in sahibi ve işletmecisi olan St. Louis Taylor Ailesi tarafından satın alındı ve self-servis kiosklarının başarısı için Budget Travel dergisinin “Extra Mile Award” ödülünü kazandı.Tarih 2018 ve Alamo Türkiye pazarına Enterprise Türkiye çatısı altında hızlı bir konumlandırma ile yapılanıyor.

SADECE ONLINE KİRALAMA:Alamo araç kiralama sadece online kanal üzerinden yapılmaktadır. Sadece online rezervasyon kiralama süreçlerini kısaltarak müşteri memnuniyetini daha da üst seviyeye çıkmasında etkilidir. Dijitalleşen dünya ve sektörün beklentilerini son noktada karşılayan Alamo, sadece online kiralama konumlandırması ile sektörde de bir ilki ortaya koymaktadır.

TERCİHLİ SİGORTA PAKETLERİ VE KM: Alamo araç kiralama aynı zamanda kişiselleştirilen kiralama seçenekleri ile de müşterilerin kalbini kazanıyor. Kiralama süreçlerinde var olan sigorta paketlerini ayrıştırarak, müşterinin ihtiyacı tercihi doğrultusunda kendi sigorta paketini kendisinin seçmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda km sınırını müşterimiz kendisi belirleyebiliyor. Gideceği yol kadar önceden bedel ödeyerek hem ekonomik hem de kişiselleştirilmiş araç kiralama ayrıcalığını yaşama şansı yakalıyor.

GENİŞ VE STRATEJİK TESLİM NOKTALARI: Online kanallar üzerinden yapılan hızlı ve ekonomik kiralama süreçleri sonucunda Alamo araçları tüm havalimanı ofisleri, şehirlerdeki yaygın ve stratejik teslim noktalarından teslim edilmektedir.

ALAMONUN TARİHÇESİ

ALAMO markası ekonomik araç kiralamada dijitalleşen yeni marka olarak konumlanıyor. Seyahat, eğlence, aile temalarını içinde barındırıyor. Opsiyonel sigorta ve km kullanım seçenekleri ile kişiselleştirilebilen bir kiralama süreci deneyimi yaşatıyor. Alamo yeni bir tarz, yeni bir kiralama süreci sunuyor. Alamo tarzı kiralama artık Türkiye’de derken, “Kendi Yolunu Kendin Seç “ derken ekonomik kişiselleştirmenin altını çiziyor.

1974 Alamo Rent A Car, Florida'da Sınırsız Serbest Kilometre kavramına öncülük ederek dört lokasyon açtı. Aile ve eğlence amaçlı seyahat edenlere eğlenceli, düşük maliyetli, yüksek değerli bir kiralama deneyimi sunma misyonuna odaklanan Alamo, araç kiralama sektöründe hemen farkını göstermeye başladı.

1982 Eğlence seyahatindeki yolcuların artmasını kolaylaştırmak için, Alamo, Tampa, Fla' daki ilk modern araç kiralama plazasını inşa etti. Bu plaza modern ve ultra geniş bir ortamda her saat yüzlerce müşteriye hizmet vermektedir. Bu ilk plazanın ardından Orlando, Fl., Dünyanın en büyük kiralama servisinin de dahil olduğu bir çok plaza, farklı lokasyonlarda açıldı.

1985 Alamo, uçak bileti büyüklüğündeki yeni ve özelleştirilmiş kiralama sözleşmesini ve Instat Alamo Rent a Car adlı müşterinin önceki kiralamalarındaki bilgileri kullanarak işlemleri hızlandıran programını tanıttı.

1990 Alamo, tüm kiracılar için ilk fiyat ve teminat seçeneğini sunarak çarpışma hasarı feragatlerinde devrim yarattı. Alamo, Waiver Savers® ile Florida'da üç yeni tüketici güdümlü çarpışma hasarı feragat ürünü yarattı ve müşterilere ihtiyaçlarına göre üç farklı fiyat ve kapsama seçeneği sunmaya başladı.

1995 Alamo, sektörün ilk gerçek zamanlı İnternet rezervasyon motorunu başlattı. Müşteriler, yerleri bulmak, fiyatları görüntülemek ve araçlarını seçmek için Alamo.com'u ziyaret etmeye başladı. Çok yakında Alamo seyahat lokasyonundaki hava durumu, sürüş rotası ve seyahat süresince çocuklar için eğlenceli aktiviteler gibi seçeneklerle üyelik hizmetleri bölümü ve seyahat araçları bölünü genişletecek.

1998 Alamo, tur operatörleri için şirketin internet sitesindeki elektronik rezervasyon linkleri, makbuzsuz kiralama işlemleri ve elektronik faturalandırma dahil olmak üzere teknolojik olarak geliştirilmiş bir grup olan E-Process 2000 programını başlattı.

2002 Alamo, Walt Disney World Resort ve Disneyland Resort ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı ve bu sayede Kuzey Amerika'daki en çok turist çeken yerlerin resmi araç kiralama ortağı oldu.

2005 Alamo, sektörün ilk ve tek online check-in sistemini başlattı.

2007 Alamo, bugün aynı zamanda Enterprise Holdings'in sahibi ve işletmecisi olan St. Louis Taylor Ailesi tarafından satın alındı ve self-servis kiosklarının başarısı için Budget Travel dergisinin “Extra Mile Award” ödülünü kazandı.

2011 Alamo, Japonya Havayolları (JAL) ile ortaklık kurarak, JAL’ın sık uçan yolcu programının ABD’de ve Kanada’daki herhangi bir katılımcı Alamo konumundan kiralayarak mil kazanmasını sağlayan mil programını başlattı.

2012 Waikiki şehir merkezinde yeni bir Alamo şubesi açılarak, halihazırda Honolulu Uluslararası Havalimanı, Disney Aulani Resort & Spa ve Waikiki Discovery Bay'de bulunan Alamo lokasyonlarına eklendi.

2013 Alamo, Uruguay’da faaliyetlerine başlayarak Latin Amerika – Karayip’deki genişlemesini sürdürdü.

Bugün Alamo’nun eğlence amaçlı seyahat pazarına olan bağlılığı, dünya çapında havayolu endüstrisi, seyahat lokasyonları, seyahat acenteleri ve tur operatörleri ile uzun süreli ortaklıklar kurmasını sağladı. Alamo’nun faaliyetleri ABD, Kanada, Meksika, Latin Amerika ve Asya’da hala genişlemeye devam etmektedir.