İstanbul Acıbadem Şehir Ofisi Araç Kiralama

İstanbul Acıbadem Şehir Ofisi Araç Kiralama

Eğer ailevi, sosyal, turistik veya profesyonel nedenlerle Acıbadem ve çevresine bir gezi yapma düşünceniz varsa, Acıbadem rent a car seçeneklerinden yararlanarak sorunsuz bir gezi süreci geçirebilirsiniz. Altunizade, Rasimpaşa, Koşuyolu ve Hasanpaşa mahallelerine komşu olan Acıbadem, eski ve köklü bir semt olarak dinginliği, sakinlerinin uygar yaklaşımları, şehir merkezine yakınlığı ve karmaşadan uzaklığı ile tanınıyor. Kadıköy İskele'ye 3 km, Taksim'e 12 km, Beşiktaş'a 10 km ve Maslak'a 14 km mesafedeki bu köklü mahalleyi etraflıca gezebilmek, doğayla iç içe sakinliği deneyimlemek ve Acıbadem'in niçin bu kadar tercih edildiğini keşfetmek için 1957'den bu yana sektöründe öncü Enterprise'ın Acıbadem araç kiralama opsiyonlarına göz atabilirsiniz.

Acıbadem Tarihi


Acıbadem Mahallesi'ne ait en eski kayıtlar 8. yüzyıla dek uzanıyor. Battal Gazi'nin uzun süre boyunca Acıbadem'de oturmayı tercih ettiği de biliniyor; öyle ki Acıbadem epeyce bir süre "Battal Gazi Bağları" olarak anıldıktan sonra, 1630'da Sultan 4. Murat tarafından kamulaştırılıyor. 1800'lü yıllarda Sultan 3. Selim'in mülkiyetine geçen Acıbadem, korulukları, bahçeleri, bağları ve çayırlarıyla dönemin sultanları, şehzadeleri ve Osmanlı saray bürokrasisi tarafından at binme, avlanma ve eğlenme amaçlı bir sayfiye ve mesire alanı olarak kullanılıyor. Temiz havasıyla tanınan Acıbadem, Osmanlı Dönemi'nde ayrıca akciğer rahatsızlıkları olanlara "tebdil-i mekân" açısından hekimlerin en tavsiye ettiği bölge olarak biliniyor. 1955 yılında dönemin yöneticileri tarafından Kadıköy'ün müstakil bir mahallesi haline getirilip Hasanpaşa'dan ayrılıyor. 1986 yılına gelindiğinde Üst Acıbadem, Alt Acıbadem (Kadıköy Acıbadem Mahallesi ve Üsküdar Acıbadem Mahallesi) olarak iki ayrı mahalle haline getiriliyor. Bugün Acıbadem Caddesi olarak anılan cadde, 1980'li yılların başında yapımına başlanarak zaman içinde bugünkü halini alıyor.

Acıbadem Gezi Durakları ve Lezzet Noktaları

Sabiha Gökçen Havalimanı'na araçla 31 dakika mesafedeki Acıbadem'i gezerken, bu özel mahallenin tarihi, sosyal ve kültürel alanlarını merak ediyorsanız ilk etapta karşınıza Ayrılık Çeşmesi çıkıyor. 17.yüzyılda Kızlar Ağası Gazanfer Ağa tarafından yaptırılan Ayrılık Çeşmesi, uzak bölgelere tayin edilenlerin ve Doğu seferlerine çıkan Osmanlı ordusunun uğurlandığı nokta oluşu sebebiyle "Ayrılık Çeşmesi" olarak anılıyor. Enterprise'ın Acıbadem araç kiralama alternatifleriyle, İstanbul'un sayıları çok azalan ahşap yapılarından Sokullu Köşkü'nü ziyaret edebilir, Sokullu Mehmet Paşa'nın eşi İsmihan Sultan için yaptırdığı öne sürülen bu eski ve tarihi yapıyı inceleyebilirsiniz. Sokullu Köşk'ünden de Kale Burcu'na geçebilir; Kalkedonlular Zamanı'ndan kalan tarihi kale burcu önünde fotoğraf çektirebilirsiniz. Acıktığınızda Acıbadem sizi çok sayıda değişik lezzet noktasıyla karşılıyor. Akdeniz ve İtalyan mutfaklarının en seçkin örneklerini tatmak için Rosario'yu tercih edebilirsiniz. Öğle yemeği için Trattoria Enzo'ya uğrayabilir ve farklı pizza alternatiflerini deneyebilirsiniz. Tatlı severlerdenseniz meşhur Sihirli Spatula'da pasta-kahve molası verebilir; çekici dekorasyonuyla Sihirli Spatula'nın leziz tatlılarını keşfedebilirsiniz. Siz de Acıbadem ve çevresinde tarih, lezzet ve dinginlik dolu bir gezi yapmak niyetindeyseniz, Enterprise'ın teknoloji odaklı, güvenilir altyapısıyla ve alanında kalifiye uzmanlarıyla sunduğu Acıbadem oto kiralama hizmetlerini şimdi inceleyebilir; zaman yitirmeden hemen teklif isteyebilirsiniz.